Szukaj w serwisie

Kategorie:

Finanse / Uprawa / Hodowla / Usługi / Maszyny / Agrobudownictwo

Karma dla świnki morskiej - jak wybrać najlepszy, suchy pokarm dla gryzonia?

Poniedziałek, 23 maj 2022 / kategoria: Hodowla
obrazek artykul
Karma dla świnki morskiej - jak wybrać najlepszy, suchy pokarm dla gryzonia?

Świnki morskie to bez wątpienia jedne z najsympatyczniejszych gryzoni domowych. Okazuje się, że bardzo skutecznie zastępują one w małych mieszkaniach psy. Gryzonie te mocno przywiązują się do ludzi i potrafią wiernie podążać za swoim właścicielem. Jednak świnki morskie są również wyjątkowo delikatne. Nie chodzi tu o ich budowę zewnętrzną, a wewnętrzną. Gryzonie te mają niezwykle wrażliwy przewód pokarmowy, a co za tym idzie, muszą one mieć idealnie zbilansowaną dietę. Podstawę zawsze będzie stanowiło sianko, jednak uzupełnieniem powinna być sucha karma dla świnki morskiej. Jak więc ją wybrać?

Czy sucha karma dla świnki morskiej jest niezbędna?

Dieta świnek morskich musi być niezwykle mocno zróżnicowana. Zwykle właściciele gryzoni skupiają się na tym, by ich pupil miał zawsze stały dostęp do sianka i zieleniny. Co więcej dieta świnki morskiej często uzupełniana jest przez owoce i warzywa. To one wraz z siankiem powinny stanowić około 70-80% diety gryzonia. Niemniej jednak sucha karma dla świnki morskiej również jest niezbędna. Będzie ona stanowiła urozmaicenie diety gryzonia, a co najważniejsze dostarczy mu tych składników odżywczych, których nie ma w zieleninie. Jednak kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej karmy dla świnki morskiej. Dzięki temu nasz mały gryzoń będzie szczęśliwy i będzie rozwijał się prawidłowo.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla świnki morskiej?

Karma dla świnki morskiej powinna wyróżniać się przede wszystkim recepturą, która zaspokoi potrzeby żywieniowe gryzonia. Wobec tego można powiedzieć, że idealna karma dla świnki morskiej będzie zawierać:

  • 15-20% białka
  • 3-5% tłuszczu
  • 10-16% błonnika

Atutem będzie również to, by karma dla świnki morskiej zawierała możliwie jak najniższą zawartość skrobi. Konieczne jest także dopasowanie karmy do wieku świnki morskiej. Maluchy mają całkiem inne potrzeby żywieniowe niż starsze osobniki. Wobec tego karma dla świnki morskiej dobrana w ten sposób sprawi, że nasz gryzoń uniknie problemów trawiennych i będzie cieszył się każdym posiłkiem.

Co powinna zawierać karma dla świnki morskiej?

Dobrej jakości karma dla świnki morskiej powinna bazować przede wszystkim na różnego rodzaj ziołach, zbożach oraz warzywach. Najważniejsze jest to, by miała ona w składzie produkty, które są cennym źródłem błonnika. Warto również zadbać o to, by karma dla świnki morskiej była wzbogacona o witaminę C. W karmie dla świnki morskiej nie może również zabraknąć nasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które wesprą układ pokarmowy gryzonia.

 


Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Brak komentarzy
Szukaj:

 

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.AgroTargi.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone