Szukaj w serwisie

Kategorie:

Książki / Prasa / CD/DVD/VHS / Archiwum Prasy
okładka

AGROTECHNIKA - (dawna Agrochemia) od blisko 50 lat cieszy się popularnością wśród rolników we wszystkich rejonach kraju. Miesięcznik redagowany jest w formie poradnika dla producentów rolnych ze szczególnym uwzględnieniem problemów nawożenia, ochrony i kompleksowej uprawy poszczególnych gatunków roślin. Podstawową tematykę uzupełniają informacje dotyczące wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych i nowoczesnej mechanizacji wykonywania zabiegów w produkcji polowej. Nasz poradnik publikuje co miesiąc aktualne zalecenia opracowywane przez autorów Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa, Instytutu Ochrony Roślin, Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Instytutu Melioracji Użytków Zielonych, Akademii Rolniczych i Zakładów Doświadczalnych w całym kraju. „Agrotechnika" skierowana jest do rolników zainteresowanych unowocześnianiem i rozwojem swoich gospodarstw, poszukujących wiedzy fachowej i dobrego poradnictwa.

  • Zamów prenumerate
Rodzaj:
Imie nazwisko:
Ulica:
Kod pocztowy:
Miasto:
E-mail:
Telefon:
Kontakt:
Dodatkowe informacje:
Kod:
Wpisz kod:

Agrotechnika

  • Periodycznosc:
    Miesięcznik
  • Tematyka:
    Technika rolnicza
  • Wydawnictwo:
    Hortpress
  • Rok / numer:
    2009 / 7
  • Cena:
    6.00
cena: 6.00

Spis treści:

Rolnicy o akcesji – M. Kurantowicz, J. Przyrowski

Jak obniżyć dawki glifosatu? – Z. Woźnica

Zastosowanie adiuwanta AS 500 SL umożliwia skuteczne zwalczanie perzu właściwego przy zredukowanej o 1/3 dawce herbicydu.

Ślimax 04 GB – bat na ślimaki – J. Narkiewicz-Jodko

Ślimax 04 GB jest środkiem ślimakobójczym, stosowanym w radykalnej metodzie zwalczania ślimaków w uprawach rzepaku, roślin warzywnych i ozdobnych oraz w ogródkach działkowych i przydomowych.

Rzepakowe prognozy – E. Rosiak

W najbliższych latach koniunktura na rynku rzepaku będzie dobra. Ceny rzepaku na rynkach krajowym i europejskim będą się utrzymywać na wysokim poziomie ze względu na dynamicznie rosnący popyt na olej rzepakowy do produkcji biopaliw.

Rzepak w badaniach – S. Heimann

Z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej producenci rzepaku zyskali możliwość uprawy odmian z Katalogu Wspólnotowego Odmian Roślin Uprawnych. W celu werfikacji ich przydatności gospodarczej do warunków Polski COBORU prowadzi dwuletnie serie doswiadczeń rozpoznawczych.

Rzepak bez chwastów – A. Paradowski

W artykule omówiono sposoby zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawach rzepaku ozimego. Wymieniono rodzaje zalecanych środków ochrony i wielkości dawek ich stosowania.

Odmiany jęczmienia ozimego w PDO – A. Najewska 

W krajowym rejestrze znajduje się obecnie 20 odmian jęczmienia ozimego, w tym 17 pastewnycgh o kłosie wielorzędowym i trzy browarne o kłosie dwurzędowym. W artykule omówiono ważniejsze cechy rolniczo-użytkowe odmian, zamieszczono listę zalecanych odmian do uprawy na obszarze województw w 2009 r. oraz podano charakterystykę odmian zarejestrowanych w 2009r.

Obornik w cenie – W. Szczepaniak

Wysokie ceny nawozów mnieralnych sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się stosowanie nawozów naturalnych pochodzenia zwierzęcego. Na szczególną uwagę zasługuje tu bardzo wartościowy nawóz wieloskładnikowy, jakim jest obornik.

Festulolium – korzystne połączenie – M. Staniak

Festulolium łączy w sobie pozytywne cechy dwóch gatunków, z połączenia których powstało – życicy wielokwiatowej i kostrzewy łąkowej. Należy do traw wysokich o roślinach średnio zwartych. W rejestrze znajdują się obecnie trzy polskie jego odmiany.

Upodobania zwierząt łownych – T. Kubacki, M. Wajdzik

W artykule omówiono szkody, wyrządzane w uprawach rolniczych przez zwierzęta łowne, oraz sposoby zapobiegania im.

Priorytety firmy Bayer – B. Szyndel

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie, kierownictwo firmy Bayer CropScience przedstawiła założenia strategii swego działania w okresie do 2015 r.

Kombajn na lata – M. Gaworski

W artykule omówiono podstawowe wskaźniki eksploatacyjne współczesnych kombajnów zbożowych, które są istotne przy zakupie tych maszyn. Zamieszczono również charakterystyki techniczne kombajnów dostępnych na krajowym rynku maszyn rolniczych.

Premiera kosiarko-wiązałki – P. Motylewska

Wiązałka do wikliny – P. Frąckowiak, F. Adamczyk

We współpracy Zakładu WIKOMA ze Zbąszynia i Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu powstała nowoczesna maszyna przyczepiana do koszenia i wiązania wikliny, przeznaczonej przede wszystkim do celów plecionkarskich.

Dobrze zespawać – P. Rybacki

W artykule omówiono zasady prawidłowego przygotowania części przed spawaniem oraz sposób postępowania przy wykonywaniu połączeń części stalowych, żeliwnych, miedzianych i aluminiowych.

Polskie Zboża – J. Przyrowski

Kalendarz krajowych imprez wystawienniczych wzbogacił się o kolejne prestiżowe wydarzenie, jakim była premierowa edycja Targów „Polskie Zbożą”.

Wielton Agro wchodzi na rynek – J. Przyrowski

Krajowym i zagranicznym producentom przyczep rolniczych przybywa liczący się konkurent – Wielton Agro. Jest to nowy produkt wieluńskiej Spółki Wielton S.A., uznanego w Europie producenta naczep samochodowych.

PORADY

● Konserwacja drewna – J. Pietrzyk

● Kia cee’d SW – Z. Podbielski

● Chrapanie i bezdech senny – M. Ploch

● Karoten z grządki – R. Chojnacka

PRAWO

● Rolnicy pytają – KRUS odpowiada – E. Jaworska-Spicak

● Uciążliwy sąsiad – J. Depa

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.AgroTargi.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone