Szukaj w serwisie

Kategorie:

Finanse / Uprawa / Hodowla / Usługi / Maszyny / Agrobudownictwo

Jak urządzić garaże?

Czwartek, 07 lipiec 2016 / kategoria: Agrobudownictwo
obrazek artykul
Jak urządzić garaże?

Wydaje się, że garaż jest miejscem, w którym wystarczy zaparkować swoje auto, przez co nikt nie będzie w żaden sposób pokrzywdzony. W końcu samochód nie zajmuje miejsca w ogrodzie, na podjeździe, a tym bardziej nie musimy się martwić o to, że w naszym domu jedno pomieszczenie zostało przekazane właśnie do tego użytku. Czy jednak ten męski azyl, nie może być zagospodarowany w odpowiedni sposób?

Zacznijmy od samego garażu

Pewnie się zastanawiamy nad zagospodarowaniem tego miejsca. Zanim jednak przejdziemy do punktu zainteresowania skupmy się na samym garażu. Ponieważ jego wykonanie, wygląd, a także co najważniejsze - sama powierzchnia będą nam w stanie powiedzieć rzeczywiście bardzo wiele.

Załóżmy, że mamy do czynienia ze standardowym garażem wykonanym z blachy trapezowej. Umieszczenia tam czegokolwiek poza samochodem, który rzecz jasna chcemy parkować, może być bardzo trudnym zadaniem.

Utrudnienia biorą się przede wszystkim stąd, że faktycznie nie są to zbyt duże garaże. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mają one zajmować niewiele większą powierzchnię, niż parkowane w nim auto. Dlatego umieszczenie w nim dodatkowych półek, by na przykład swobodnie zaglądać sobie pod maskę, może okazać się niezwykle trudnym zadaniem.

Kolejnym takim aspektem jest to, że potrzebujemy także sporo światła. Czy na pewno do zwykłego blaszaka, będziemy mieli ochotę doprowadzać światło, czyli instalację elektryczną? Jest to raczej bardzo wątpliwe. Zdecydowanie częściej możemy polegać na świetle dziennym. Jeśli jednak garaż jest pozbawiony jakichkolwiek okienek lub otworów ich przypominających, to później nie dziwmy się, że wjazd do garażu po zmroku, nie należy do najprzyjemniejszych czynności.

Innym rodzajem garażu wolnostojącego, jest garaż drewniany. Najczęściej ten już przypomina formę domku drewnianego. Tutaj także mamy bardzo duży wpływ na to, jaką powierzchnię ma zajmować. Jednak ze względu na swoją wysoką estetykę, a także ogólnie wykonanie, zwykle może być większych rozmiarów, a nawet zawierać w swojej konstrukcji dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. W takim wypadku możemy mówić dokładnie udogodnieniach, na których będzie nam zależeć najbardziej. Tym bardziej, że rzeczywiście drewniane garaże dodatkowo są wyposażone w okienka, przez które wpada światło dzienne. Nie ma również żadnego problemu z tym, by bezpiecznie doprowadzić do nich instalację elektryczną. Może wydawać się w takim razie, że z takiego garażu nie będzie chciało się wychodzić. Przykładowe efekty można zobaczyć między innymi tutaj http://ogrodolandia.pl/garaze.

Po co dodatkowe miejsce w garażu

Takie pytanie, tak naprawdę wydaje się być retoryczne. Ponieważ ten, kto posiada domek z ogrodem, a także samochód , doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele jeszcze dodatkowych rzeczy musi znaleźć się pod dachem. Już całą długą listę zajmują rzeczy wymieniane jako akcesoria do samochodu, wszystkie płyny oleje, a nawet koła zapasowe. Przecież nie ma żadnej możliwości, by tego typu rzeczy trzymać w bagażniku. Jeśli dodatkowo część rzeczy z powodzeniem wykonujemy samodzielnie, to oczywiście powinniśmy znaleźć miejsce na potrzebne nam narzędzia. Kolejnym powodem, dla którego warto zatroszczyć się o zdecydowanie większy garaż, jest przede wszystkim to, by mieć miejsce na przechowywanie narzędzi oraz sprzętów służących do pielęgnacji ogrodu. Im większy ogród, tym większa ilość takich sprzętów okaże się dla nas niezbędna.

Jeśli mamy rodzinę, w której są małe lub starsze dzieci, to uwzględnijmy także miejsce na rowery, a także inne sprzęty sportowe, jeśli lubimy wszyscy aktywnie spędzać wolny czas. Tutaj z powodzeniem wymienia się między innymi narty, sanki, a nawet deski snowboardowe. Chyba, że faktycznie nie możemy narzekać na brak wolnej przestrzeni na przykład na strychu.

Wszystko na swoim miejscu

Podczas planowania zagospodarowania własnego garażu, najlepiej jest oczywiście uwzględnić przede wszystkim to, by zebrane sprzęty, akcesoria oraz mnóstwo innych rzeczy, mogło mieć swoje miejsce. Dlatego na pewno bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju organizery, które możemy bez problemu zakupić w rozmaitych sklepach i marketach ogólnobudowlanych. Wystarczy, że dokładnie zastanowimy się nad tym, co zamierzamy chować w garażu. A następnie do tych grup przedmiotów, wymyślamy w jaki sposób będziemy je przechowywać. Na przykład rowery wcale nie muszą zajmować nam za dużo miejsca, ponieważ mogą być spokojnie zawieszone na specjalnych hakach. Jeśli dysponujemy bardzo dużą liczbą narzędzi, ze względu na naszego bakcyla do majsterkowania, to także warto skupić się na tym, żeby wszystkie przedmioty znajdowały się na widoku. Z braku miejsca zwykle wybieramy skrzynki. Jednak umieszczając magnesowe listwy na ścianach, wszystkie śrubokręty, młotki czy też metalowe poziomice, mogą być przyczepione do tychże listew. Na wszelkiego rodzaju śrubki oraz gwoździki, czy też inne drobiazgi, warto zainwestować w plastikowe, przezroczyste pudełka. Wtedy już na pewno wszystko będzie nie tylko miało swoje miejsce, ale również pozwoli to nam na zachowanie porządku, nawet w przypadku dokładania nowych przedmiotów. W końcu wszystko zależy od naszej wyobraźni, a także nawyku odkładania wszystkiego na swoje miejsce.

Jak urządzić garaże?


Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Brak komentarzy
Szukaj:

 

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.AgroTargi.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone