W jaki sposób maszyny do ekstruzji ułatwiają pracę rolnikom?
Maszyny do ekstruzji są atrakcyjnym rozwiązaniem dla rolników zajmujących się hodowlą zwierząt na dużą skalę. Zobacz, w jaki sposób osoby opiekujące się świniami mogą ułatwić sobie życie.
Konieczność zaawansowanej organizacji karmienia licznych tuczników oraz przechowywania paszy na dłużej skłania do szukania nowych rozwiązań. Z pomocą przychodzą urządzenia do ekstruzji. Więcej o ich działaniu dowiesz się z tego tekstu.
Maszyny do ekstruzji – czym są?
Ekstruzja polega na podawaniu mieszanki ziaren, białka i innych składników roślinnych do maszyny, która gotuje paszę w temperaturze przekraczającej 130 stopni Celsjusza. Następnie wywierając znaczące ciśnienie formuje ją do postaci pelletu. Proces ten ułatwia przechowywanie i transport paszy, a także pomaga rolnikom efektywniej karmić świnie. Niektóre źródła sugerują możliwość uzyskania wzrostu masy tuczników nawet o 10% dzięki stosowaniu tej technologii. Granulaty mają bardziej jednolity rozmiar, więc świnie mogą je łatwiej strawić i w pełni wykorzystać paszę. Proces ekstruzji pomaga również zachować wartości odżywcze paszy, dzięki czemu rolnicy gwarantują swoim zwierzętom najlepsze możliwe odżywianie. Dzięki temu, że pasza jest łatwiejsza w przechowywaniu i transporcie oraz ma więcej wartości odżywczych, maszyny do ekstruzji ułatwiają pracę rolników i pomagają im lepiej dbać o zwierzęta.
Tłoczenie nasion rzepaku – na czym polega ten proces?
Tłoczenie nasion rzepaku byłoby niemożliwe, gdyby nie specjalne maszyny umożliwiające przeprowadzenie tego procesu. Polega on na wyciskaniu oleju z nasion, który jest następnie zbierany i wykorzystywany do różnych celów. Tłoczenia opiera się na wywieraniu nacisku na nasiona, co powoduje uwalnianie przez nie oleju. Olej ten jest składnikiem przydatnym podczas do gotowania, konserwacji przedmiotów drewnianych, ale też służy jako paliwo. Proces tłoczenia nasion rzepaku jest zazwyczaj wykonywany przy użyciu maszyny takiej jak prasa hydrauliczna, która może stosować znaczący nacisk na nasiona w krótkim czasie. Ilość oleju wydobywanego z nasion zależy od ich rodzaju i konstrukcji urządzenia. Olej uzyskany w procesie tłoczenia rzepaku ma zazwyczaj jasny kolor i łagodny smak.
Wasze komentarze:
Copyright © 2010 by www.AgroTargi.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone